akcesoria

przeciwprąd

sss

 

Przeciwprąd wody to fantastyczny wynalazek dla ludzi, którzy oprócz rekreacji w basenie kąpielowym chcą trenować kondycję fizyczną. Niewielkie rozmiary basenu uniemożliwiają pokonywanie długich dystansów, a ciągłe nawroty w wodzie odbierają przyjemność pływania. Właśnie w takich niewielkich basenach miłośnicy pływania powinni instalować przeciwprąd. Wprowadzana pod dużym ciśnieniem woda wytwarza silny strumień, dzięki któremu możliwe jest pływanie w miejscu. Basen staje się wtedy nieskończenie długi i można odbywać efektywne treningi pływackie. Możliwość domieszania powietrza do strumieni wody pozwala również na wykorzystanie dyszy jako hydromasażu.

 

sss

 

folia solaryczna

sss

 

Im bardziej ciemna folia, tym lepiej dla twojego basenu! Mniej światła w wodzie to trudniejsze warunki dla rozwoju glonów. Eleganckie przykrycie basenowe wykonano ze sztywnej folii LDPE o grubości 400 mikronów. Na powierzchni posiada liczne komórki (pęcherzyki) powietrzne, które zapobiegają stratom ciepła i ułatwiają nagrzewanie się wody.

Przy nieogrzewanych basenach, folia umożliwia podniesienie temperatury wody o około 6 stopni. Przykrycie znacznie zmniejsza parowanie wody, co ma istotne znaczenie dla basenów krytych, w których jest ono niezbędne. W przypadku basenów zewnętrznych ogranicza zabrudzenia wody.

Folia ma kształt prostokąta, który można łatwo dociąć do wymiarów basenu.Oferujemy 4 gotowe wymiary, co umożliwia ekonomiczne zakupy.

 

przykrycie bezpieczne

sss

 

Przykrycie bezpieczne stworzono po to, aby chronić dzieci przed nieumyślnym wpadnięciem do basenu. Przykrycie ogranicza też parowanie z powierzchni wody, przyczyniając się do zmniejszenia strat ciepła.

Przykrycie powinno wchodzić na ok. 20 cm brzegu basenu, dlatego jego wielkość jest o ok. 0,4 m większa od powierzchni basenu. I tak przy basenie wielkości 4 x 8 m prawidłowy wymiar przykrycie to 4,4 x 8,4 m i tak liczona jest jego cena.

W materiale przykrywającym zamontowane są rury wsporcze. Przykrycie naciągane jest za pomocą specjalnych napinaczy. Do zwijania służy dołączany w komplecie mechanizm. Maksymalna wielkość przykrycia to 5 x 10 m. Należy pamiętać, że zimą przykrycie nie może być mocno obciążone śniegiem. Można je stosować w temperaturze do -20oC.

Dostępne kolory: niebieski, zielony, beżowy, szary.

 

sss

 

elektrolizer soli z regulacją pH

Idealne urządzenie do prywatnych basenów kąpielowych! Automatyczna regulacja poziomu pH to największa zaleta elektrolizera soli, ale nie jedyna. Utrzymując optymalny poziom pH, zwiększa utlenianie oraz efektywność dezynfekcji. Zapobiega korozji i osadom powierzchniowym.

Elektrolizer Tecno to w pełni profesjonalne urządzenie wyposażone w alarm przepływu, skalę wydajności (%), przyciski zwiększenia i zmniejszenia wydajności, alarm zasolenia (wysoki/niski), wskaźniki samooczyszczania (bezpośrednie/odwrotna polaryzacja), przycisk kalibracji pH, przycisk programowania wartości zadanej pH, wskaźnik alarmu niskiego pH (<6.5), wskaźnik alarmu wysokiego pH (>8.5), wyświetlacz (pH wody i wartość zadana).

W komplecie dostępny jest pomiar pH i pompa dozująca 4l/h. Zasilanie 230V. Elektrolizer dobierany jest do wielkości basenu.

 

sss

 

lampa UV

Lampy ultrafioletowe UV-C do dezynfekcji wody promieniami UV w procesie reakcji fotooksydacji. Lampę zakłada się na instalacji za filtrem. Woda musi posiadać mętność nie większą niż 15 mg/dm3. Proces bakteriobójczy trzeba wspomagać chlorem i regulacją wartości pH.

Zalety lamp UV to: niski koszt zakupu i eksploatacji, redukcja ilości chloru do 80%, skuteczne niszczenie bakterii, eliminacja problemów z oczami i reakcjami alergicznymi podczas kąpieli.

 

sss

 

automatyczne odkurzacze dna

To w pełni automatyczne urządzenia do czyszczenia basenu. Większość z nich czyści również ściany, ale nie jest to regułą. Każde z nich ma automatyczny program pracy, a niektóre mogą być również sterowane ręcznie przez pilota. Mają własny napęd i worek filtrujący, pozwalający na pracę niezależną od filtra basenowego. Ich zaletą jest również to, że wywołują dodatkową cyrkulację wody w basenie. Automaty są najbardziej komfortowe ze wszystkich rodzajów odkurzaczy. W trakcie pracy nie wymagają obsługi i kontroli.

odkurzacze automatyczne Dolphin

Dolphin to technologicznie zaawansowany i przyjazny w eksploatacji, niezawodny pomocnik w utrzymaniu czystości basenu. Porusza się samodzielnie, pracując pod niskim napięciem 30 V. Rano wrzuca się go do wody, a po pracy wyciąga z powrotem. Dzięki wkładom filtrującym zatrzymującym zabrudzenia, basen jest już gruntownie wyszorowany.

Wszystkie produkty mają w komplecie wózek transportowy i zasilacz. Niektóre modele mogą być sterowane ręcznie za pomocą pilota. Ważne jest aby dobrać właściwy model do posiadanego basenu. Odkurzacze Dolphin mogą pracować w wodzie o temperaturze do 34oC i o zawartości soli do 0,5 mg/l.

 

Dolphin S300i

sss

Nowoczesny, sterowany przez smartfon. Kabel 18 m. Do każdego rodzaju basenu.

 

Dolphin SUPREME M5

sss

Wyposażony w pilota, umożliwiającego ręczne sterowanie i programowanie parametrów pracy

Zobacz także stronę: Baseny ogrodowe producent PHU Anita