dlaczego ważna jest stacja uzdatniania wody

dlaczego ważna jest stacja uzdatniania wody

Za pomocą siatki, odkurzacza lub wyłącznie środków chemicznych nie pozbędziemy się zanieczyszczeń pochodzących z wody deszczowej, pyłków kwiatów, kosmetyków oraz bakterii pochodzących z naszego ciała. Jeżeli oczyszczanie wody ma w pełni funkcjonować, niezbędna jest stacja uzdatniania wody, którą na stałe podłączymy do skimmera.

 

Bardzo efektywną metodą mechanicznego oczyszczania wody, jest zastosowanie filtra piaskowego połączonego z pompą. Pompa zapewnia wtedy cyrkulację wody, począwszy od skimmera poprzez filtr piaskowy i dyszami wlotowymi z powrotem do basenu. Woda zasysana jest poprzez skimmer, w którym znajduje się sitko zatrzymujące większe zanieczyszczenia. Sitko chroni filtr piaskowy przed niepotrzebnie szybkim zużyciem. Sitko powinno być czyszczone mniej więcej raz w tygodniu. Woda przepompowywana jest przez filtr piaskowy, w którym zatrzymują się drobne cząsteczki. Oczyszczona woda pompowana jest z powrotem do basenu.

 

Filtr piaskowy przypomina naturalny proces filtracyjny wody. Pompa działa najlepiej, jeżeli jest umiejscowiona poniżej poziomu wody. Poza tym wówczas zmniejsza się też ryzyko pracy na sucho, a tym samym uszkodzenia pompy. Jeśli pompa musi zostać zamontowana ponad poziomem wody, należy zwrócić uwagę by nie pracowała na sucho. Raz w tygodniu należy przeprowadzić płukanie wsteczne filtra. Piasek w filtrze należy całkowicie wymienić po 3 latach.

 

Oferowane przez nas filtry piaskowe są bardzo wysokiej jakości, posiadają długą żywotność oraz dużą wydajność filtrowania.